Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Як підготуватися до тесту з української мови: покрокова інструкція

Ми вже розповідали, як підготуватися до національного мультипредметного тесту з історії та математики. Нагадаємо, що саме у такому форматі буде проходити тестування знань абітурієнтів замість стандартного ЗНО. У цьому ж матеріалі викладачка онлайн-платформи iLearn, вчителька української мови та літератури Анастасія Бречко поділилася лайфхаками, як на відмінно скласти тест із рідної мови.

Крок № 1: Орієнтуйтеся на поточну програму

Орієнтуйтесь на програму ЗНО з української мови на сайті УЦОЯО, адже вона лишається чинною і для НМТ (національний мультипредметний тест — ред.). Усі підручники, довідники, курси з підготовки до ЗНО також складені за розділами, темами й вимогами, вказаними там.

Крок № 2: Робіть інтервальні повторення

Мало просто вивчити одного разу тему. Мозок повинен розпізнати її як важливу інформацію. Тому важливо час від часу повертатись до попередніх тем і повторювати їх.

Крок № 3: Достатньо спіть і відпочивайте

Скільки б ви не вчились, нейронні мережі будуються саме тоді, коли ми спимо й відволікаємось на щось інше: спорт, прогулянки, слухання музики. Тому не забувайте робити перерви й достатньо спати!

Крок № 4: Систематизуйте матеріал у таблицях та схемах

Так працює ваша зорова пам‘ять!

Крок № 5: Працюйте у групах

Створіть собі мотиваційне освітнє середовище. Організуйте навчальний клуб, де будете обговорювати теми до ЗНО, переказувати вивчений матеріал. Або вчіть із однокласниками теми почергово й пояснюєте одне одному.Хороший приклад такого клубу — це YouTube-спільнота iLearn.

Крок № 6: Виконуйте багато тестів

Важливо, щоб ви навчились застосовувати здобуті знання саме при вирішенні тестів. Тому виконуйте тести до кожної теми, а також тести минулих років. Архів саме таких завдань можна відшукати на цьому ресурсі.

Крок № 7: Вчіться швидко перемикатися

Оскільки НМТ передбачає 20 завдань із математики, 20 — з історії та 20 — з української мови, тренуйте швидке перемикання. Відкрийте 3 вкладки з 3 тестами (математики, історії України та української мови відповідно) й виконуйте почергово 20 питань з кожного з них. Так ваш мозок звикне до поєднання цих трьох дисциплін і не розгубиться на самому тесті.

Крок № 8: Використовуйте якісні та перевірені джерела для підготовки

Конкретно я раджу такі:

Підручники:

  • «ЗНО 2022. Українська мова та література» Олександра Авраменка;
  • «Українська мова. Правопис у таблицях, тестові завдання» Олександра Авраменка та Оксани Тищенко;
  • «Українська мова: лайфхаки» Ігоря Хворостяного;

Курси:

«Лайфхаки з української мови»

Крок № 9: додатковий

Вивчайте більше про специфіку тесту. Зокрема можна переглянути моє відео на YouTube про нововведення. А в коментарях я відповідаю на ваші запитання.

Готуйтеся ретельно, і ви обов’язково досягнете мети!

Джерело

Джелело зображення: depositphotos.com