Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Всеукраїнська акція «365 казок на ніч»

Як заохотити батьків читати дітям вголос? Можна послухати аудіоказки разом. Саме для цього ще у 2020 році Український Інститут Книги та медіасервіс MEGOGO започаткували Всеукраїнську акцію «365 казок на ніч».

У цій чудовій серії не лише аудіоказки. Кожна історія супроводжується яскравими анімованими ілюстраціями, текстами з правильними наголосами для коректного читання вголос і розвивальними завданнями для дітей. Все це ви знайдете в описі під відео.

Ось кілька послідовних кроків, що допоможуть максимально ефективно використати методичні поради:

  • Уважно послухати з дитиною казку (затримати увагу допоможуть ілюстрації).
  • Після перегляду відео зазирнути в опис під ним і відкрити текст казки.
  • Прочитати його разом і розібрати з малюком незрозумілі слова чи сюжетні моменти.
  • Завантажити і роздрукувати файл з ігровими завданнями, які спрямовані на розвиток усвідомленого читання і навичок аналізу прочитаного. Серед завдань — малювання, лічба, аплікація, орігамі, завдання на логіку та багато інших.

У новому сезоні казки представлені у трьох тематичних блоках.

Перші 20 історій від сучасних українських авторів присвячені розмаїттю природи

Наступні 20 пізнавальних казок із блоку «Знання» переконують бути розумним і заохочують розвивати корисні навички, зокрема ключову навичку сучасного світу — безупинне навчання. Ці історії — про технічний або культурний прогрес, які переконують, що знання — це сила.

Третій та останній цього року блок аудіоказок присвячений супергероям найрізноманітнішого штибу. Серед них — усім знайомий Кирило Кожум’яка, а також герої, що непомітно живуть серед нас і вже стали персонажами суперсучасних історій.