Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Віртуальна екскурсія “Самоцвіти України”

В рамках наукового відділення науки про Землю 10 травня 2022 року відбулася друга віртуальна екскурсія світом мінералів та каміння під назвою «Самоцвіти України».

Під час екскурсії Нікітенко Ігор Святославович, кандидат геологічних наук, доцент кафедри загальної та структурної геології Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» провів подорож регіонами України, які мають поклади дорогоцінного і напівдорогоцінного каміння. Наша держава багата на родовища гранітів, кварців, агатів, є також поклади берилу, топазів та іншого каміння.Учасники онлайн-зустрічі змогли на власні очі побачити не тільки ювелірні вироби, а й дивовижні прикраси інтер’єру, такі як вази, скриньки, фантастичні картини, виконані з самоцвітів, які продемонстрував Шевченко Сергій Вікторович, кандидат геологічних наук, завідуючий кафедри загальної та структурної геології університету.

Екскурсія включала і практичну частину: дослідження кварцу під мікроскопом, учасники мали змогу побачити кристали кварцу збільшені у десятки разів.

Джерело: МАН Дніпро