Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Відбувся другий етап обласного конкурсу «На крилах єдності»

Мала академія наук розповідає як все було:

Не зважаючи ні на що, фіналісти обласного конкурсу «На крилах єдності», науковці та наукові керівники об’єдналися й зустрілися онлайн. ІІ етап конкурсу відбувся! У підсумковому етапі брали участь 10 представників з різних регіонів області – Дніпра, Кривого Рогу, Павлограду, Синельникового, Царичанки. Тематика, зміст творчих і науково-дослідницьких робіт відповідали загальному настрою та атмосфері заходу. Привітальні слова, з якими звернулася до учасників заходу Наталія Тягло, директор Дніпропетровського відділення Малої академії наук України, додали позитивної енергетики, впевненості й натхнення.
Конференція розпочалася з презентацій наукових проєктів.


Чимало тем, ідей, які порушувала Ольга Кобилянська, не втратили актуальності й сьогодні. Образ сильної особистості, яка наперекір несприятливим обставинам не западає духом, прагне до самоствердження проаналізувала у своїй роботі «Європейське мислення, прогресивні та емансиповані погляди у творчості Ольги Кобилянської» Мартиненко Марія (Синельниківський ліцей № 7 м. Синельникове).


Тульських Микита (КЗО «НВК № 131, м. Дніпро) представив роботу «Шлях до всесвітньої слави через заборони та утиски», в якій пише про те, що європейський вибір України сьогодні вже перестав бути питанням політичних дискусій, адже ідея повернення до Європи стала об’єднуючою для майже всіх, та дослідив українсько-угорські громадсько-культурні зв’язки.


«Споконвіку Україна приваблювала митців своєю красою, працелюбними людьми, мелодійністю мови, народною піснею», – так розпочала презентацію свого наукового проєкту «Україна та її історія очима австрійського поета Райнер Марія Рільке» Котенко Вікторія (ДПТНЗ «Царичанський аграрний професійний ліцей»). У роботі була досліджена творчість австрійського поета Райнера Рільке, а також аналіз того, як подорож Україною вплинула на його творчість та світоглядні орієнтири.


Юна поетеса Кривко Софія («Криворізький ліцей «Гранд», м. Кривий Ріг») також звернулася до Р. Рільке та присвятила його творчості вірш «Україна очима австрійця (спогади Р. М. Рільке про Україну)», а також презентувала інші поетичні доробки.


Власну поезію презентувала Афоніна Єлизавета (КЗО «СЗШ № 50, м. Дніпро), це уривок з її поетичного твору «Життя»:

Є теплі дні: веселі й безтурботні,
Є і холодні, сповнені журби.
Є у житті – святкова,
Урочиста мить,
Від щастя і любові серце защемить.
Йдіть по життю,
Відверто й сміливо,
Черпайте мудрість, вчіться доброті,
Любіть життя…
І кожної хвилини
Цінуйте неповторну в житті мить!!!


У творчій роботі «Єдність культур» Березна Аліна (Криворізький ліцей «Гранд», м. Кривий Ріг) поділилася своїми враження від подорожі до Іспанії. Аліна написала, що їй сподобалось порівнювати іспанські вулиці, домівки та історію з рідною країною. «На сьогоднішній день немає країни, культура якої не мала б чогось спільного з культурами, щонайменше, сусідніх держав», – зазначає учасниця.


Про те, що саме вишиванка та традиції можуть об’єднувати людей, написала у своєму есе «Вишиванка, що єднає» Біденко Ксенія (Криворізький ліцей «Гранд», м. Кривий Ріг). У ньому – почуття гордості за свій народ і мистецтво створення невимовної рукотворної краси. «Наша вишиванка – це душа нації та другий прапор України», – так зазначила у своїй роботі Ксенія.


Свій нарис «Близькі за духом», де аналізуються відносини України з Угорщиною та Австрією, презентував Бурковський Володимир (Криворізький ліцей «Гранд», м. Кривий Ріг). У творчій роботі згадуються і літопис Нестора Літописця, і видатні українські корифеї Т. Шевченко, І. Франко, і Національний університет «Львівська політехніка», згадується все, чим може пишатися кожен українець.


Назву роботи Кірсенко Єлизавети (КЗО «СЗШ № 50» м. Дніпро) «Лиш боротись – значить жить!» ми взяли заголовком до статті, бо, на наш погляд, вона є актуальною і відповідає подіям сьогодення. У своєму есе авторка аналізує творчість І. Франка, який впевнено пропагує патріотизм, відродження національної самосвідомості й гідність нескореного українського народу.


У своєму есе «Україно-угорський зв’язок традиційності: від минувшини до сьогодення» авторка Чабан Олена (Західно-Донбаський професійний ліцей, м. Павлоград) дослідила переплетіння культури угорського та українського народів, та підкреслила, що сьогодні обидва народи історично поєднані та бережуть спільні традиції.


Під час свого виступу один з учасників сказав, що наша держава змушена сьогодні захищати свою незалежність та територіальну цілісність, проте ми вже обрали свій шлях і з нього не звернемо: Україна – є! І завжди буде!


Щиро дякуємо учасникам конкурсу, науковим керівникам науково-дослідницьких та творчих проєктів!


Щиро дякуємо журі, яке оцінювало роботи учасників конкурсу, у складі: Тараненко Альони Володимирівни, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (голова журі); Кедич Тетяни Володимирівни, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Резніченко Юлії Олегівни, аспіранта кафедри української літератури Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Оригінальна публікація за посиланням