Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Вебінар для керівників дошкільних закладів освіти за темою: «Новий стандарт дошкільної освіти»

24 червня за ініціативи Центру професійного розвитку педагогів «Освітня траєкторія» Дніпровської міської ради відбувся вебінар для керівників дошкільних закладів освіти на тему «Новий стандарт дошкільної освіти».

Дошкільна освіта є невід’ємним складником та першим рівнем у системі освіти – стартовою платформою особистісного розвитку дитини.

Доступна дошкільна освіта, це: мережа закладів освіти різних типів та форм власності, що повною мірою забезпечує потреби громади; різноманітні форми освіти, сучасне освітнє середовище; доступність та розумне пристосування для осіб з особливими освітніми потребами.

Розвиток дошкільної освіти є одним із ключових пріоритетів у діяльності Міністерства освіти й науки, Державної установи “Український інститут розвитку освіти”. На початку цього року було затверджено нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти, а після цього – типову програму підвищення кваліфікації педагогів щодо його впровадження. Протягом двох місяців було підготовлено 100 тренерів, по 4 з кожного регіону, які будуть імплементувати оновлений БКДО у своїх областях.

У документі відображено індивідуалізацію освітніх процесів, урізноманітнено види дитячої діяльності, актуалізовано значення освітнього середовища та участь батьків в освітньому процесі закладу дошкільної освіти. У ньому також враховано кращі міжнародні практики, що, власне, є продовженням реформування стандартів освіти.

Стандарт передбачає тісний взаємозв’язок між цінностями дошкільної освіти, напрямами освіти (змістом), процесом формування досвіду дитини в різних видах діяльності, що забезпечують освітній результат — компетентність дитини старшого дошкільного віку.

Спікером вебінару була Михайлюк Юлія Євгенівна, головний спеціаліст відділу дошкільної, інклюзивної освіти та соціального захисту управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Юлія Євгенівна розповіла про розробників базового компонента дошкільної освіти, систематизувала сучасні наукові заклади та науковців, які працюють з даною проблематикою, надала рекомендації щодо впровадження Базового компонента дошкільної освіти, зокрема і матеріали проведених вебінарів з підвищення кваліфікації, які стануть у нагоді для реалізації змісту оновленого документа, які розміщені на сайті МОН.

Переглянути вебінар можна на YouTube каналі КУ “ЦПР“Освітня траєкторія” ДМР за посиланням: https://youtu.be/GPReVZKpVH0?t=8