Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Технопарк художньо-педагогічних ідей «Коли картина оживає…» 1-10

1. М. Примаченко «Коньок Горбуньок на скрипочці грає, діток звеселяє»

Арт-середовище «Жива галерея»: «Музична конячка з діточками грає, настрій підіймає» за картиною Марії Примаченко «Коньок Горбуньок на скрипочці грає, діток звеселяє», 1985 р. Ця картина зараз зберігається у київській галереї «Атрибут». Її вартість на сьогодні – 96 042 гривен. На зворотній стороні картини рукою автора зроблена надпис: «Коньок Горбуньок наскрбочку грає, діток звеселяє, 1985р. М.П. дару на довгу згадку…»

Пабло Пікассо називав її твори «прекрасними роботами геніальної жінки». Марк Шагал настільки захопився творчістю майстрині, що почав писати дивні істоти, дуже схожі на «приймаченківських» звірів. 

2. М. Примаченко «Птах»

Марія Оксентіївна Примаченко «Птах», 1962 рік.

Місце зберігання: Київський музей українського народного декоративного мистецтва.

Стиль Марії Примаченко називають наївним мистецтвом, або фантастично – умовним. Птахів художниця створює казковими істотами, часто квіткоподібними, з крилами – вишиванками. Перевагу художниця віддавала гуаші, бо саме вона дає соковиту, щільну декоративно виразну пляму з чітким силуетом. 

3. М. Примаченко «Українські Танцюристи»

Марія Примаченко «Українські Танцюристи», 1983р.

Часто сюжети картин видатної української художниці  зав’язані на фольклорі, а зовнішньо нагадують дитячі малюнки, які є наочним прикладом того, як у творчості можна черпати натхнення від краси рідної землі. Центром творчості Примаченко є фантастичні звірі, птахи, квіти та сюжети із життя селян. Уява мисткині пульсує чудернацькими образами та яскравими кольорами, які задають ритм картин та створюють їхній настрій. Тому і бачила вона сенс свого життя – творити для людей, творити “людям на радість”.

4. Ю. Пацан «Рідні пейзажі України»

Юрій Іванович Пацан, «Рідні пейзажі України»

Сучасний український художник. Сюжети картин художника – це знайомі з дитинства пейзажі. Вони ніби живуть в ньому і просяться на полотно, допомагаючи йому випробувати радість від спілкування з рідною природою,ще і ще раз повернутися в рідне село, де виріс і став на крило.

Полотна Юрія Івановича – це стан його душі, це вічно-трепетна мелодія його серця.

5. Ж.-К. Мівілль «Дніпро у Олександрівська»

Жан-Крістоф Мівілль «Дніпро у Олександрівська»

Швейцарський художник зробив замальовки до майбутньої картини «Дніпро у Олександрівська» на шляху з Санкт-Петербургу до Криму у 1814 р. Це найдавніше відоме зображення місцевості міста Запоріжжя та острова Хортиця у живописі. На картині зображена східна частина острова та затоплене нині русло Дніпра з островами та скелями в районі греблі Дніпрогес. Оригінал ескізу картини знаходиться у художньому музеї Базеля в Швейцарії. Доля самої картини не відома.

6. В. Алєщенко«Українська хата зі соняшниками»

Валерій Алєщенко, «Українська хата зі соняшниками»,  2008.

Місце зберігання: подарована художником близьким друзям, де вона перебуває у  приватній колекції і досі.

Цікавий факт – улюблена тема у творах Валерія Алєщенко – образи рідної природи, які викликають світлі почуття. За зовнішньою простотою яких ховається виключно глибокий, емоційно-образний зміст.

7. Н. Івженко «Садок вишневий коло хати»

Івженко Наталія Григоріївна «Садок вишневий коло хати».

 Художниця вважає, що натхнення для творчості є навколо нас. На даний час вона є членом Творчого об’єднання народних майстрів та художників-аматорів Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи. Роботи Н.Г. Івженко виставляються в музеях Трускавеця, Дрогобича, Львова, Івано-Франківська та Рівного. 

8. Ю. Баликов «Український танок»

Юрій Баликов «Український танок», 1986

Баликов Юрій Євдокимович – народився 17 квітня 1924 в селі Плисків, Вінницька область. Закінчив Київське училище прикладного мистецтва (1951) і Київський художній інститут (1958). У 1978–1985 роках — старший викладач Київського художнього інституту. Брав участь у різноманітних виставках. Персональна відбулась в Києві  у 2002 році.  Насичений колорит картин Баликова завжди різноманітний; важливу роль в їх колірному рішенні грають майстерно передані світло і тінь.

Місце зберігання: Приватна колекція 

9. Б. Голояд «Колядники»

Богдан Маркович Голояд, «Колядники», 2018.

Місце зберігання: приватна колекція.

Український художник та скульптор, послідовник італійського академічного реалізму. Його твори представлені у приватних зібраннях США, Польщі, Австрії, Франції та Греції.

Ці колядники, що ходять та вітають людей переносять нас у різдвяний період. Довго вдивляючись у цю картину, можна потрапити у реальність, що на ній зображена. Відволіктися ненадовго від буденної суєти і хоч трішки помріяти про яскраві святкові дні…

10. А. Шевчук «Вареники з вишнями»

Анна Шевчук «Вареники з вишнями» 2008 р.

Місце знаходження: приватна колекція

Анна Шевчук, 1971 року народження, киянка. Малювати навчилася самостійно. Художниця малює український побут часів козаччини в стилі наїв. Картини теплих легких кольорів, що свідчить про добре відчуття художницею гармонії барв й відтінків.

Матеріали взято з джерела: Технопарк художньо-педагогічних ідей – 2021 – tpark (jimdofree.com)