Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Ситуація з підручниками

📚Забезпечення школярів підручниками. Яка нині ситуація з фінансуванням, друком та доставкою?

Торік через повномасштабне вторгнення усі кошти, закладені на підручники, спрямували на потреби оборони. Зрештою 5 клас НУШ вимушений був навчатися без книжок. Цього року потреба у підручниках, а відповідно і в коштах подвоїлась: надрукувати потрібно було підручники для 5 та 6 класів. Крім цього, минуло пʼять років з моменту друку книжок для 1 і 10 класів.

У держбюджеті на 2023 на друк підручників заклали 754,9 млн грн. Утім, на жаль, цих коштів недостатньо, щоби покрити всю потребу. Тож продовжуємо активно залучати міжнародну підтримку. Нині партнери вже профінансували друк і доставку підручників на 238,1 мільйона гривень. Це надзвичайно важлива підтримка українських дітей, за яку ми щиро вдячні European Union in UkraineUNICEF Ukraine та уряду Фінляндії.

📍Насамперед бюджетні та донорські кошти спрямували на друк підручників для 5 та 6 класів НУШ, оскільки програми в цих класах змінилися, а підручники були лише в електронному форматі. У 1 та 10 класах програми не змінилися, тож школи можуть видати учням підручники, що вже є в їхніх бібліотеках.

Друк і доставка👇

▪️5 клас. Нині за кошти донорів надруковано і доставлено до книжкових баз в областях підручники з математики та української мови (100%), а також природничої галузі (74%).

Коштом держбюджету також друкуємо історію України. А за підтримки донорів маємо надрукувати ще підручники з української літератури, інформатики, зарубіжної літератури та іноземної мови.

▪️6 клас. На 12 вересня надруковано 116 назв підручників загальним накладом 4 769 768 примірників. На кінець серпня 95% з них вже були доставлені до обласних книжкових баз. Нині – це майже 98%.

За кошти держбюджету цього року друкуємо 66% підручників для шестикласників від загальної потреби. Це українська мова та література, зарубіжна література, іноземні мови, історія, математика, природознавство, а також підручники для національних меншин і дітей з особливими освітніми потребами.

Крім цього, плануємо коштом донорів надрукувати підручники з географії, інформатики, мистецтва, технологій та підручників шрифтом Брайля.

Забезпечення дітей підручниками — одне з пріоритетних завдань нашої команди. Ми розуміємо, наскільки це важливо для забезпечення нормального освітнього процесу. Тож працюємо далі, щоб знайти фінансування для друку решти необхідних книжок.