Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Щодо особливостей ЗНО, ДПА та вступу до ЗВО у 2022 році

Терміни реєстрації учасників ЗНО-2022

28 лютого 2022 року Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ про внесення зміни до Календарного плану проведення та організації Зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році, де зазначено що реєстрація учасників ЗНО-2022 триватиме до 9 квітня 2022 року (посилання).

Проведення ЗНО-2022

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання в традиційному форматі у 2022 році неможливо.  Завдяки цифровізації буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, а під час офлайн-процедур будуть максимально дотримані безпекові протоколи. Попередньо проведення тесту заплановано на липень 2022 року (посилання).

Формат проведення ЗНО-2022

Попередньо розглядається можливість проведення тестування в комп’ютерному форматі. В Українському центрі оцінювання якості освіти зараз працюють над альтернативним варіантом – мультипредметним онлайн-тестом. Він складатиметься з трьох предметів – українська мова, історія України та математика – і сформований на основі тієї ж програми, яку готували для тестів на ЗНО.

Вступ до закладів вищої освіти і проведення державної підсумкової атестації у 2022 році

24 березня 2022 року на засіданні Верховної Ради України підтримано законопроєкт № 7132, який дозволяє одноразову зміну алгоритмів вступу до закладів вищої освіти і складання ДПА у 2022 році (посилання).

Проєктом закону пропонується доповнити закони України:

  • «Про повну загальну середню освіту» (Розділ X «Прикінцеві та перехідні положення» пункт 3 підпункт 14 здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації);
  • «Про фахову передвищу освіту» (Розділ XIV «Прикінцеві та перехідні положення» пункт 2 підпункт 21 у 2022 році прийом на навчання до закладів фахової передвищої освіти здійснюється в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки).
  • «Про вищу освіту» (Розділ XV «Прикінцеві та перехідні положення» пункт 2 підпункт 23 у 2022 році прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра здійснюється в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування) (посилання).

У 2022 році вступ до закладів вищої освіти не скасовується, а відбудеться за спрощеним механізмом – без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного професійного вступного випробування. Наразі МОН спільно з Комітетом освіти, науки та інновацій ВРУ, освітянами, експертами та батьками в оперативному режимі працює над остаточним механізмом вступу до закладів вищої освіти у 2022 році. Його розробка знаходиться на фінальній стадії, і вже найближчим часом він буде презентований (посилання).