Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Розпочато новий етап підвищення кваліфікації вчителів англійської мови

Міністерство освіти і науки України та Британська Рада в Україні розпочали наступний етап професійного розвитку вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти, головною метою якого є забезпечення наступності та сталості у навчанні іноземних мов відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Для цього всі вчителі англійської мови базових середніх шкіл будуть залучені до навчання на онлайн-платформі Британської Ради Online Teacher Community.

Протягом шести місяців більше 3 000 вчителів англійської мови пройдуть навчання за оновленою моделлю, яку запропонувала Британська Рада в Україні. Двісті тренерів – фасилітаторів навчатимуть вчителів 5-9 класів у дистанційному форматі із використанням сучасних інформаційних технологій. У вересні-жовтні 200 вчителів із 136 пілотних шкіл НУШ, які почнуть працювати в пілотних 5-х класах, пройдуть навчання на платформі. А вже з листопада 2021 року платформа буде використовуватись як модель професійного розвитку для вчителів англійської мови для всієї країни.

Модель передбачає такі компоненти:

Теоретичний – навчання вчителів на онлайн-курсі «Навчання англійської мови у новому контексті: базова середня освіта».

 Курс складається з 5 модулів та охоплює такі теми:

  1. розуміння учнів, їхніх потреб та навчальних уподобань; 
  2. планування уроків для досягнення конкретних обов’язкових результатів навчання; 
  3. оцінювання учнів; ключові вміння 21-го століття; 
  4. ефективне управління діяльністю на уроці.

Практичний – опанування ресурсів платформи Online Teacher Community, участь у дискусіях, форумах, семінарах-практикумах та застосування набутих знань та умінь у класі. Кожен вчитель матиме на онлайн-платформі власне портфоліо.

Метою застосування саме такого формату є навчання через рефлексію, зворотній зв’язок, обмін досвідом та моделювання різних ситуацій. За підтримки тренерів-фасилітаторів вчителі опанують комунікативні методи, застосовуватимуть набуті знання й уміння у власній практиці навчання, аналізуючи власну діяльність і діяльність учнів.

Крім того, вчителі під час програми мають опанувати вміння користування електронними ресурсами, які зібрані на освітній платформі NUS-English.com.ua. Зокрема для вчителів англійської мови базової школи там зібрані матеріали за такими напрямами: «Розуміння учнів», «Мотивація учнів», «Планування уроків у новому контексті», «Управління процесом учіння», «Дистанційне навчання», «Ключові уміння 21-го століття», «Оцінювання для учіння». 

Після успішного виконання програми професійного розвитку в повному обсязі всі учасники отримають потрійний сертифікат – від Міністерства освіти і науки України, інституту післядипломної освіти та Британської Ради, а години, витрачені на навчання на платформі, будуть зараховані як підвищення кваліфікації.

Навчання для вчителів 5–6-х класів – безплатне, але обов’язкове. Здійснюватиметься воно за рахунок державної субвенції НУШ.