Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Проект підвищення рівня знань вчителів шкіл від екологів ПАЕУ стартував з міста Дніпра

Проект підвищення рівня знань вчителів шкіл від екологів ПАЕУ стартував з міста Дніпра. 

За ініціативи «Центру професійного розвитку «Освітня траєкторія» та Professional Association of Ecologists of Ukraine для вчителів біології, екології, географії, які на уроках формують екологічну свідомість молоді, говорять про екологію та збереження довкілля, сьогодні проведено онлайн-курс підвищення рівня екологічних знань. 

Досвідом та знаннями поділились: 

Викторія Хрутьба, голова наукового комітету ПАЕУ, доктор технічних наук, яка розповіла про екологічні проекти як метод екологічної освіти, підготовку робіт МАН і участь у Всеукраїнській учнівській екологічній олімпіаді, про проектний метод на прикладі шкільного екологічного проекту. 

Mаксим Сорока, голова комітету ПАЕУ з охорони атмосферного повітря, розкрив ключові аспекти охорони атмосферного повітря та необхідність подолання першопричин забруднення.

Юлия Головчук, експерт ПАЕУ наголосила на ролі екомодернізації, циркулярної економіки, глобальних процесів в сталому розвитку та вплив на них проблем сьогодення. Жвавий інтерес викликало обговорення гострих проблем промислової екології.

На завершення Oльга Сютікова, експерт ПАЕУ, зачепила ряд важливих питань: 

  • Про побутові відходи, воду в домогосподарстві та необхідність збереження річок/озер 
  • Коротко про зміни клімату та адаптацію до них 
  • Про спостереження за природою та цінність зелених зон, лісів тощо. 

«Сьогодні екологізація – кроссекторальне завдання кожного жителя, незалежно від місця проживання чи професії. Більш того – це те, що може виступити об’єднавчим чинником для всієї України: побудувати нову парадигму економічного і соціального зростання. 

Екологічне просвітництво у 2022 році набуває нових граней! Потрібні нові підходи, нові інструменти виховання свідомої молоді, це відкриває реальні можливості для стійкого розвитку та екотрансформації всіх сфер і галузей! 

Пояснити просто складні речі – така задача експертів цієї освітньої платформи» 

– наголосила у вступному слові Людмила Циганок, експертка ПРООН, Президентка ПАЕУ, шеф-редакторка «Екологія підприємства», засновниця Національного центру сталого розвитку.

До заходу доєдналися освітяни шкіл Дніпра, Солонянського району, Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Національний транспортний університет та ПАТ “ХайдельбергЦемент Україна.