Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Неперервна ІТ-освіта – нові старти співпраці.

Неперервна ІТ-освіта – нові старти співпраці.

26 липня 2021 року в відбулась робоча зустріч з питань співпраці з КУ «Центр професійного розвитку Дніпровської міської ради у формуванні системи неперервної ІТ-освіти.

В обговоренні взяли участь ректор Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Азюковський Олександр Олександрович, перший проректор Павличенко Артем Володимирович, директор Навчально-наукового інституту гуманітарних і соціальних наук Грищак Сергій Вікторович, консультант з інформатичної галузі Центру «Освітня траєкторія» Кузічев Микола Миколайович.

Ректор означив ініціативи університету щодо продовження співпраці з закладами освіти міста, стратегічні цілі щодо визначення змісту та форм ІТ-навчання учнів та вчителів закладів середньої освіти, студентів та працівників ІТ-галузі, що співпадаєе з наробками та очікуваннями від співпраці Центру «Освітня траєкторія».

Керівництвом Дніпровської політехніки було підтримано ініціативи консультанта Центру «Освітня траєкторія» Кузічева Миколи Миколайовича щодо формування програми співпраці в підвищенні фахової освіти вчителів інформатики (у форматі дніпровського інноваційного проєкту «ІТ-школа Дніпро» – командне ІТ-навчання вчителів інформатики та обдарованих учнів). Також важливим є можливість системної підтримки університетом таких значущих для нашого міста і України проєктів, як Кубок Дніпра «STEAMIT», співпраця у роботі Малої академії наук тощо.

Перший проректор університету Павличенко Артем Володимирович запропонував співпрацю в організації наукової роботи з вчителями та обдарованими учнями на базі науково-практичних проєктів університету, використання напрацювань науковців для створення методичного та дидактичного контенту навчальних курсів в школах міста.

Дуже нагальним є усвідомлення ректором головної проблеми неперервної освіти – відсутність дієвої комунікації університетів з вчителями. Олександр Олександрович підкреслив що, підтримуючи ініціативи Освітньої траєкторії в сфері ІТ та STEAM, для ефективного впровадження інноваційних освітніх проєктів університет готовий надавати наукову, навчальну, організаційну та іншу партнерську допомогу (в тому числі лабораторії, аудиторії, коворкінг тощо), брати активну участь в організації та проведенні спільних заходів для вчителів і дітей.

Попереду новий цікавий етап співпраці!