Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Міжміський форум «Децентралізація професійно-технічної освіти України: виклики та перспективи розвитку»

Професійна освіта є важливим рушієм соціально-економічного та регіонального розвитку.

У багатьох країнах професійну освіту вважають життєво важливою складовою покращення ефективності виробництва, стимулювання розвитку та конкурентоспроможності економіки, зниження безробіття, а також інструментом для покращення становища малозабезпечених верств.

Якщо система професійної освіти узгоджена з потребами роботодавців, її учні мають відмінні перспективи працевлаштування і швидко знаходять роботу. Роботодавці мають можливість наймати працівників, які можуть негайно долучатися до виробничого процесу і не потребують років додаткового наставництва та навчання. Професійна освіта також надзвичайно важлива для розвитку підприємництва, створення нових виробництв (стартапів), малого та середнього бізнесу, які, у свою чергу, відіграють усе важливішу роль в економічному розвитку.

Спікерами заходу стали:

Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України;

Ксенія Сушко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, директор департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради;

Олександр Стрілець, директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Дніпровський центр професійно-технічної освіти»;

Віктор Кривозуб, директор державного професійно-технічного навчального закладу «Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти»;

Микола Терентьєв, директор Вищого професійного училища № 17;

Вікторія Савченко, начальник управління з підбору та розвитку персоналу ТОВ «ІНТЕРПАЙП Україна»;

Ольга Бабієнко, начальник відділу підбору та навчання персоналу ТОВ «Контракт Продрезерв 5»;

До участі та обговорення конференції долучилися в.о. начальника управління освіти Департаменту гуманітарної політики Олена Яковенко, в.о. директора КУ «ЦПР «Освітня траєкторія» ДМР Тетяна Нікіфорова та консультант інформатичної галузі Микола Кузічев.

Мережа закладів потребує оптимізації на основі структурування переліку професій та спеціальностей, які пов’язуються зі змінами на ринку праці та появою принципово нових професій і спеціальностей.

Зростає роль керівника – лідера у формуванні позитивного іміджу закладу.

Сподіваємось, що консолідація спільних зусиль, злагоджене публічно-приватне партнерство допоможе професійній освіті активно розвиватися задля кращих результатів.