Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Курс арт-терапії для вчителів освітніх галузей «Мистецтво» та «Технології»

Цілюща сила арт-терапії

Арт-терапія – це вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. Вперше цей термін був використаний Андріаном Хілом у 1938 р. при описі своєї роботи та незабаром отримав широке поширення.

У вузькому сенсі слова під арт-терапією зазвичай мається на увазі терапія образотворчим мистецтвом з метою аналізу та позитивного впливу на психоемоційний стан людини.

Поступово, протягом ХХ століття, арт-терапія стає невід’ємною частиною соціальних заходів профілактичного й реабілітаційного характеру, медичної, психотерапевтичної та педагогічної практики.

Арт-терапія надає можливість особистості виразити себе «іншими голосами»: рухами, кольором, формою, пластикою, ландшафтом.

Арт-терапія, в першу чергу корекція, зміна способу, або конкретне перетворення образу, заміна способу на більш урівноважений і здоровий спосіб. Все до чого ви звертаєтеся, це образ і енергія об’єкта для психотерапії.

Арт-терапія, корекція способу синтезу здоров’я Душі і Тіла, сформованого в один цілісний Образ Ідеалізації Здоров’я. Образотворче Мистецтво: один з методів Арт-терапії.

Одне з основних визначень Мистецтва: духовно-практичне освоєння світу. Тоді для Арт-терапії додаємо ще одне визначення: напрямок в Мистецтві, що займається свідомої корекцією «образу здоров’я об’єкта впливу» у бік ще більшого психофізичного здоров’я. Враховуючи що природно все і так «різновиди впливів», основи Арт-терапії, добре б зробити основами для працівників закладів освіти.

У визначеннях Арт-терапії, іноді від фахівців Арт-терапії, вчувається кланова мафіозна звичка: «тільки ми визначаємо що таке Арт-терапія». Психолог відрізняється від психолога не тільки рівнем особистого розвитку, а й дипломом. Але й диплом – занадто мало: треба заглиблюватися самому, не тільки в терапію, але і в образотворчі засоби вираження, у тому числі в образотворчі засоби вираження в Екранному Мистецтві коли мова про Екранне Мистецтво з погляду Арт-терапевта. Заглиблюватися в психологію алгоритмів і послідовності процесу творчості екранного мистецтва, заглиблюватися в психологію процесу творчо-технічної лінії екранного мистецтва, в психологію творчо-фінансової лінії екранного мистецтва.

Пропонуємо ознайомитися з наробками провідного арт-терапевта Вікторії Назаревич, яка надає декілька порад «Якщо що, то малювати!»:

  • Паніка – малюй каракулі та замальовуй їх;
  • Страшно – промалюй страх багато разів, зменшуючи його;
  • Роздратований – штрихуй щосили;
  • Тривожно – відмалюй тривогу колами;
  • Нудно – малюй вигаданих персонажів;
  • Самотньо – малюй портрети інших;
  • Депресивно – намалюй абстракції з 8 кольорів;
  • Дезорієнтований – малюй чорно-білі візерунки.

Бойко Ірина, консультант ЦПР «Освітня траєкторія» пропонує 10 уроків з курсу арт-терапії для вчителів освітніх галузей «Мистецтво» та «Технології», а саме:

? Введення в курс Арт терапії;

? Ізо-терапія;

? Казко-терапія;

? Пісочна-терапія;

? Маско-терапія;

? Квітко-терапія;

? Мандало-терапія;

? Кіно-терапія;

? Робота з глиною та пластиліном;

? Залучення бажаючих до акції «АRT марафон Дніпра»/

Під час навчання Ви:

?️ придбаєте досвід роботи з вправами методу арт-терапії;

?️ вивчите повний набір технік для роботи з будь-якими запитами дитини;

? зможете самі створювати вправи, складати корекційні та розвивальні програми;

?️ ознайомитесь зі специфікою роботи з дітьми і дорослими;

?️ вирішите особисті психологічні питання;

?️ придбаєте теоретичні знання;

?️ отримаєте практичні навички;

?️ навчитесь розв’язувати проблемні АРТ питання;

?️ узнаєте і оволодієте багатьма техніками арт-терапії;

?️ навчитесь творчому вирішенню професійних задач;

?️ одержите сертифікат про засвоєння курсу.

Усі 10 уроків будуть розміщені на сайті ЦПР «Освітня траєкторія» сторінка «Мистецтво» або «Технології» у розділі «Корисні онлайн ресурси».

Кожного тижня буде запропоновано наступний урок курсу «Арт-терапія».