
Курс арт-терапії для вчителів освітніх галузей «Мистецтво» та «Технології»
05.04.2022
Арт-терапія – це вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. Вперше цей термін був використаний Андріаном Хілом у 1938 р. при описі своєї роботи та незабаром отримав широке поширення.
У вузькому сенсі слова під арт-терапією зазвичай мається на увазі терапія образотворчим мистецтвом з метою аналізу та позитивного впливу на психоемоційний стан людини.
Поступово, протягом ХХ століття, арт-терапія стає невід’ємною частиною соціальних заходів профілактичного й реабілітаційного характеру, медичної, психотерапевтичної та педагогічної практики.
Арт-терапія надає можливість особистості виразити себе «іншими голосами»: рухами, кольором, формою, пластикою, ландшафтом.
Арт-терапія, в першу чергу корекція, зміна способу, або конкретне перетворення образу, заміна способу на більш урівноважений і здоровий спосіб. Все до чого ви звертаєтеся, це образ і енергія об’єкта для психотерапії.
Арт-терапія, корекція способу синтезу здоров’я Душі і Тіла, сформованого в один цілісний Образ Ідеалізації Здоров’я. Образотворче Мистецтво: один з методів Арт-терапії.
Одне з основних визначень Мистецтва: духовно-практичне освоєння світу. Тоді для Арт-терапії додаємо ще одне визначення: напрямок в Мистецтві, що займається свідомої корекцією «образу здоров’я об’єкта впливу» у бік ще більшого психофізичного здоров’я. Враховуючи що природно все і так «різновиди впливів», основи Арт-терапії, добре б зробити основами для працівників закладів освіти.
У визначеннях Арт-терапії, іноді від фахівців Арт-терапії, вчувається кланова мафіозна звичка: «тільки ми визначаємо що таке Арт-терапія». Психолог відрізняється від психолога не тільки рівнем особистого розвитку, а й дипломом. Але й диплом – занадто мало: треба заглиблюватися самому, не тільки в терапію, але і в образотворчі засоби вираження, у тому числі в образотворчі засоби вираження в Екранному Мистецтві коли мова про Екранне Мистецтво з погляду Арт-терапевта. Заглиблюватися в психологію алгоритмів і послідовності процесу творчості екранного мистецтва, заглиблюватися в психологію процесу творчо-технічної лінії екранного мистецтва, в психологію творчо-фінансової лінії екранного мистецтва.
Пропонуємо ознайомитися з наробками провідного арт-терапевта Вікторії Назаревич, яка надає декілька порад «Якщо що, то малювати!»:
- Паніка – малюй каракулі та замальовуй їх;
- Страшно – промалюй страх багато разів, зменшуючи його;
- Роздратований – штрихуй щосили;
- Тривожно – відмалюй тривогу колами;
- Нудно – малюй вигаданих персонажів;
- Самотньо – малюй портрети інших;
- Депресивно – намалюй абстракції з 8 кольорів;
- Дезорієнтований – малюй чорно-білі візерунки.
Бойко Ірина, консультант ЦПР «Освітня траєкторія» пропонує 10 уроків з курсу арт-терапії для вчителів освітніх галузей «Мистецтво» та «Технології», а саме:
? Введення в курс Арт терапії;
? Ізо-терапія;
? Казко-терапія;
? Пісочна-терапія;
? Маско-терапія;
? Квітко-терапія;
? Мандало-терапія;
? Кіно-терапія;
? Робота з глиною та пластиліном;
? Залучення бажаючих до акції «АRT марафон Дніпра»/
Під час навчання Ви:
?️ придбаєте досвід роботи з вправами методу арт-терапії;
?️ вивчите повний набір технік для роботи з будь-якими запитами дитини;
? зможете самі створювати вправи, складати корекційні та розвивальні програми;
?️ ознайомитесь зі специфікою роботи з дітьми і дорослими;
?️ вирішите особисті психологічні питання;
?️ придбаєте теоретичні знання;
?️ отримаєте практичні навички;
?️ навчитесь розв’язувати проблемні АРТ питання;
?️ узнаєте і оволодієте багатьма техніками арт-терапії;
?️ навчитесь творчому вирішенню професійних задач;
?️ одержите сертифікат про засвоєння курсу.
Усі 10 уроків будуть розміщені на сайті ЦПР «Освітня траєкторія» сторінка «Мистецтво» або «Технології» у розділі «Корисні онлайн ресурси».
Кожного тижня буде запропоновано наступний урок курсу «Арт-терапія».