
Дніпровський інноваційний проєкт «ІТ-школа Дніпро». Новий методичний експеримент.
04.08.2021
Успішно завершилась літня ІТ-школа для вчителів інформатики організована КУ «ЦПР «Освітня траєкторія»! В рамках системних зрушень реформування освіти департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради Центр «Освітня траєкторія» розвиває успішні проєкти. У технології ІТ-навчання вчителів інформатики та обдарованих учнів у липні започатковано новий напрямок – тижнева літня ІТ-школа для вчителів інформатики. Протягом тижня під керівництвом ментора було опрацьовано методику Сергія Іщерякова “Android for Kids” (програмування додатків для смартфонів).
“Android for Kids” оживає в руках вчителів. Перші завдання, обговорення методик, подання матеріалу,, отримання консолідованих висновків – команда вчителів учасників проєкту правала завзятоі продуктивно!!!
Випробували з вчителями різні варіанти навчання. Одностайно варіант роботи з ментором курсу наживо працює краще за онлайн. Навіть при гарній техніці і швидкому інтернеті.
Модель роботи літньої школи для вчителів, запропонована консультантом М.Кузічевим, отримала позитивну оцінку учасників проєкту. Особливо важливим є інтеграція навчальної, практичної та дискусійної діяльності вчителів.
Робота в групах та вільне обговорення методик, форм навчання, контенту, тощо дозволило за короткий час надати кожному з учасників проєкту власне чітке усвідомлення можливостей впровадження курсу, знайомство з досвідом колег. Комбінування роботи з відпочинком в горах, відвідуванням музеїв, спортом зробило тиждень перебування в Карпатах гармонійним.
Вчителі відвідали музей старожитностей Гуцульщини, музей гуцульської архітектури, відвідали красиве місто Чернівці, де ознайомились з історією та архітектурою міста, занурились у атмосферу видатної пам’ятки – Чернівецького національного університету, отримали насолоду від мальовничих лавандових полів. А крім цих подій кожного дня у вільний час мали чаруючі прогулянки лісовими стежками, берегом бурхливого Черемоша, душевне спілкування з жителями Карпат.
Головний результат досягнуто: сформовано принципи проведення неперервної ІТ-школи для вчителів, розпочато перемови з IT-community, університетами, ІТ-підприємствами з питань їх участі у впроваджені проєкту «ІТ-школа Дніпро», досягнуто попередніх домовленостей зі спікерами та менторами з ІТ-галузі. Формуємо нову модель роботи з вчителями інформатики.