Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

День Європи

ДЕНЬ ЄВРОПИ

ЯК ПАМ’ЯТЬ ПРО ЦІНУ ЗА МИР

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

Рада Європи свято Дня Європи відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз як річницю проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще «Днем Шумана».

В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня згідно з Указом Президента України та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…». Цього року святкування Дня Європи в Україні припадає на 21 травня. Це вже 19-й День Європи, який відзначатиме Україна.

28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заяву на вступ України до ЄС, а вже 1 березня Європарламент проголосував за статус кандидата на членство у ЄС для України. Це вирішальний момент.

Саме тому школярі Дніпра взяли участь у міському проєкті «Творчий квест-марафон» що започатковано ЦПР «Освітня траєкторія». До квітневої сторінки марафону, що проводилась під гаслом «Барви Європи» було направлено 86 учнівських художніх робіт.

В своїх художніх роботах учні закладів освіти Дніпра виявили творчі здібності, демонструючи своє бачення відносин своєї Батьківщини з Євросоюзом та відобразили об’єкти культурної спадщини країн Європи. Усі кольори веселки сяють перед очима, коли потрапляєш у дивовижну країну дитячих мрій, де милують очі дива, створені вмілими руками юних майстрів. Можна відмітити оригінальність сюжету та розкриття теми, творчий підхід та художню якість робіт. Креативною була кожна робота, при створені якої використовувалися європейські та національні українські символи.

«Україна — рівноправна європейська держава, яка поважає країни Європейського Союзу і при цьому хоче, щоб нас поважали так само. Не більше, але й не менше», – наголосив Президент України Володимир Зеленський.