Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Про обласний конкурс есе “Творчий та життєвий подвиг Лесі Українки у фокусі XXI століття” МАН Дніпро

ЛЕСЯ УКРАЇНКА… У НЕЇ Є ЧОМУ НАВЧАТИСЬ!

«Випробування… Кожна людина у своєму житті проходить багато різних випробувань. На мою думку, будь-яка проблема – це випробування, а різні люди неоднаково їх долають. Для когось це поштовх стати кращим, сильнішим, упевненішим. Для інших певне випробування долі стає фатальним. Не вірячи у власні сили, такі люди або взагалі не докладають зусиль, щоб розв’язати проблему, або після декількох невдалих спроб падають духом, опускають руки, не намагаються знайти іншого шляху подолання перешкод. Кожна проблема – це можливість змінитись. І якими будуть ці зміни, залежить від нас. Якщо матимемо сильний дух, то і зміни будуть на краще» – надзвичайно актуальну думку висловила на початку своєї творчої роботи переможниця обласного конкурсу есе «Творчий та життєвий подвиг Лесі Українки у фокусі ХХІ століття», учениця гімназії № 15 м. Новомосковська Ольга Щеглова.

У лютому – березні 2022 року Дніпропетровським відділенням Малої академії наук було проведено обласний конкурс творчих робіт (есе) «Творчий та життєвий подвиг Лесі Українки у фокусі ХХІ століття».

Видатна поетеса, одна з найвідоміших жінок давньої та сучасної України, збагатила тогочасну українську та світову літературу новими темами та мотивами, досліджувала культуру та фольклор свого народу, вільно володіла багатьма мовами (українською, французькою, німецькою, англійською, польською, італійською, російською та ін.), що давало можливість займатися перекладацькою діяльністю. Саме це спонукало провести конкурс, основними завданнями якого стало розвинути в учнів бі/полі/лінгвістичні комунікативні компетенції та мовну культуру, допомогти усвідомити необхідність вивчення рідної та іноземної мови.

«Серед списку тих незлічимих каменярів, що лупали зруйновану тепер скелю національної неволі, ім’я Лесі Українки стоятиме на одному з перших місць», – цей епіграф до есею учениці Лошкарівського ліцею Ольги Бруславець пояснює цікавість молоді до видатної особистості.

У Конкурсі взяли участь 185 здобувачів освіти Дніпропетровської області. Найбільшу увагу конкурсантів привернула номінація «Творча робота (есе) українською мовою»: географія Конкурсу у цій номінації охоплює практично всі регіони області. Творчі роботи німецькою мовою активно подавали учні з м. Кривий Ріг, а також здобувачі освіти професійних (професійно-технічних) закладів. У номінації «Творча робота (есе) іспанською мово» взяли участь учні Комунального закладу освіти «Спеціалізована середня загальноосвітня школа № 9 з поглибленим вивченням англійської мови» Дніпровської міської ради. Російськомовні есе для участі у Конкурсі надали учні закладів освіти м. Кривий Ріг та Лошкарівського ліцею Першотравневської сільської ради. Польською та французькою мовою – учні з м. Кривий Ріг та Первомайського ліцею Іларіоновської селищної ради.

Кількість призових місць (перших, других, третіх) за результатами Конкурсу становить 37 відсотків від загальної кількості учасників.Вітаємо переможців конкурсу, дякуємо учасникам та науковим керівникам!

Маємо надію, що проведення заходу сприяло творчому розвитку учнів і змотивує їх до використання рідної та іноземної мови як засобу активної мовленнєвої комунікації.

Джерело: https://www.facebook.com/groups/443519173268650/permalink/1025955995024962/