Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія" Дніпровської міської ради

Міжрегіональна науково-практична конференція «Війна і сучасна географічна освіта та просвіта»

Освітня траєкторія Дніпро

#ВчимосяРазом

Уперше місто Дніпро приймало міжрегіональну науково-практичну конференцію «Війна і сучасна географічна освіта та просвіта». У віртуальному форматі її відвідали 198 учасників з різних регіонів України.

Основною метою конференції було висвітлення стратегічних питань розвитку географічної освіти та просвіти в умовах війни.

На допомогу учителеві в умовах війни науковці та методисти уклали презентації з порадами щодо проведення навчального процесу.

Науково-практичний захід став важливим етапом у формуванні загальноукраїнського бачення викликів, які стоять перед вітчизняною географічною наукою, просвітою та професійним розвитком педагогів.

Різні аспекти розвитку географічної освіти і просвіти було розкрито у доповідях широко відомих в Україні фахівців з провідних установ.

Запрошені спікери представляли найрізноманітніші освітні установи – від МОНУ до Інститутів підвищення післядипломної освіти та закладів вищої освіти, від НАПНУ до освітянського видавничого центру «Оріон».

Першим привітав учасників конференції Роман Гладковський, головний спеціаліст головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України. Він ознайомив учасників з реаліями середньої освіти в умовах війни.

З сучасною методикою навчання географії та економіки у середніх закладах освіти ознайомила  доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувачка відділу географії та економіки, НАПНУ, член предметної комісії з економіки та географії із надання грифів при Міністерстві освіти і науки України Назаренко Тетяна.

Проблеми та перспективи вищої географічної освіти в Україні окреслив доктор географічних наук, професор, декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Запотоцький.

   Про роль, функції, місію у просвіті Українського географічного товариства доповів в.о. президента Українського географічного товариства В’ячеслав Олещенко, кандидат географічних наук, директор Науково-дослідного центру енергетичного, ядерного та природоресурсного права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Заслужений юрист України.

Кандидат географічних наук, завідувач відділення наук про Землю Київської Малої академії наук учнівської молоді, голова центральної предметної комісії зі ЗНО з географії УЦОЯО Іван Савчук зробив акцентна головних змінах географії населення України під час війни з Росією.

Із сучасними картографічними творами Нової Української школи ознайомили головна редакторка УОВЦ «Оріон» Ірина Красуцька та заступниця головного редактора, голова картографічного відділу УОВЦ «Оріон» Ірина Руденко.

Завершили конференцію  Ельміра Соколова, старший викладач кафедри математичної, природничої та технологічної освіти КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР» та кандидат педагогічних наук, методист НМЛ базових дисциплін КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР» Василь Кудирко. Їх доповідь стосувалася особливостей підвищення кваліфікації вчителів географії в умовах нових викликів.

Але метою всіх виступів були, звісно, учителі, географи закладів загальної середньої освіти України, які мали унікальну можливість поспілкуватися з науковцями, авторами та ініціаторами методичних рекомендацій, змін у навчальних програмах, та особливостях викладання географії як у закладах загальної середньої освіти, так і у вищих навчальних закладах.

Біля 200 небайдужих освітян з різних куточків України доєдналися до зібрання з метою розбудови вітчизняної географічної науки та отримають сертифікати учасника Міжрегіональної науково-практичної конференції «Війна і сучасна географічна освіта і просвіта».


Посилання для завантаження сертифікатів


Матеріали конференції:

Війна і сучасна географічна освіта і просвіта (YouTube)